Індійська вакцина повертається в Україну
Автор: Андрюха Слободян
Опубліковано: 10 жовтня 2013
Як повідомив телеканал СТБ , в Україні ось-ось дозволять вакцини, які українські батьки назвали вбивцями дітей. Чиновники ж вирішили заощадити.
У 2008 році індійська вакцина вбила краматорського школяра. Винних не знайшли. Де-юре, цей хлопчик - єдиний, кого вбив цей препарат, де-факто - таких понад 40 малюків.
З тих пір держава зупинила закупівлю індійських і інших сумнівних вакцин. Це батьків заспокоїло і тепер імунологи радіють, бо прививатися стало значно більше дітей.
Дешевизна - не головне. Міністерство охорони здоров'я хоче скасувати сертифікацію для країн-постачальниць. Це означає, що в медичні заклади завозитимуть що завгодно. На сайті міністерства вже з'явився проект відповідної постанови.
"Виробник буде менше гарантувати, що кожна серія лікарського препарату не залежно від того, який це лікарський препарат буде, якщо хочете гарантованої якості ... " - сказав Олексій Соловйов, голова Держлікслужби України. Жоден імунолог на камеру не може підтвердити , що ці вакцини будуть гіршими. Однак тривогу б'ють народні депутати. Він - член слідчої комісії, яка розслідує зловживання міністерства охорони здоров'я , створена після смертельних випадків внаслідок вакцинації. Каже таких вакцин, які МОЗ хоче ввозити - аж 12 .
"На хвилиночку це 12 вакцин, які складають половину всього плану щеплень. Це ті вакцини, через які минулого року були летальні випадки. Якість цих вакцини, які намагається закупити МОЗ, профільні медичні інститути РФ, теж не змогли підтвердити. Мотивація, яку МОЗ озвучив абсолютно банальна, вони сказали, що у зв'язку з тим, що ці вакцини не можуть пройти контроль якості і до них українські громадяни звикли, то їх потрібно завозити без відповідного контролю якості", - повідомив Павло Петренко , народний депутат України, член слідчої комісії.
Депутати направили звернення до прем'єра Миколи Азарова про скасування проекту - постанови. За результатами перевірки майже дві сотні фактів зловживань МОЗ направили до правоохоронних органів.
Імунологи ж побоюються, щоб це положення знову не вплинуло на зниження вакцинації населення.
А поки посадовці думають як зекономити на дітях, батьки не шкодують власних грошей, щоб робити вакцини дорогими препаратами, які мають належну сертифікацію.