Бум в українському інтернеті

Автор: Андрюха Слободян
Опубліковано: 18 жовтня 2013

Український інтернет Недавно на " Forbes Україна " оприлюднили інформацію про те, що в Україні бум інтернет-комерції. Онлайн-магазин перестав бути синонімом продавця електроніки. Українці все частіше купують через інтернет квитки, одяг, книги та багато іншого. За підсумками минулого року два сервіси продажу квитків і магазин одягу потрапили в ТОП-10 найбільших онлайн-торговців країни, розбавивши ряди традиційних лідерів сегмента - продавців електроніки. За минулий рік Tickets.ua , Senturia і Modnakasta на порядок збільшили доходи. Таких темпів зростання не знайти ні в одному іншому секторі економіки. Ще одна тенденція - найбільші онлайн-ритейлери, які виросли на продажах електроніки, перетворилися на інтернет-супермаркети, які торгують різноманітними товарами, від памперсів до газонокосарки.

Торік українці витратили в онлайн-магазинах близько $ 2 млрд. Більша частина учасників цього величезного ринку не поспішає працювати «по-білому» , нарікаючи на високі податки і небажання конкурентів виходити «з тіні». Поки жоден з великих гравців ринку не береться вийти із замкнутого кола, незважаючи на всі зусилля фіскальних органів. Торік два з п'яти найбільших інтернет-магазинів постраждали від податкових перевірок. Цьогоріч тенденція така ж. Інтерес фіскалів не обмежується тільки онлайн-магазинами.

Українські інтернет-підприємці перестали дивитися тільки собі під ноги. Все більше стартаперів спочатку створюють продукти для глобального ринку. Їм є з кого брати приклад. Новачок рейтингу фотобанк Depositphotos , створений у Києві , майже наздогнав п'ятірку найбільших світових фотостоків.

Ще один герой цього номеру Максим Поляков поставив створення глобальних інтернет-бізнесів на потік. Створений ним дейтінговий сервіс Cupid - поки єдина інтернет-компанія з українським корінням, що зуміла провести IPO на Лондонській біржі. Венчурні інвестори Євген Сисоєв та Андрій Колодюк впевнені, що «великий вибух», з якого з'являться десятки українських інтернет-компаній вартістю більше $ 100 млн, не за горами.

Українські цукерки вбивають людей »